Połączenie zieleni i żółci w aranżacji wnętrz

Zieleń to kolor spokoju i relaksu. Żółty to jedna z najbardziej radosnych barw. Kolory te znakomicie do siebie pasują. Kiedy znajdą się razem w jednym pomieszczeniu, to efekt takiego połączenia jest bardzo przyjemny. Jest świeżo, pogodnie i relaksująco. Takie zestawienie zapewnia doskonałe samopoczucie.
Jak łączyć żółty i zielony we wnętrzu?
Zestawiając te dwa kolory, trudno jest popełnić jakiś błąd. Warto jedynie mieć na uwadze efekt, jaki chce się uzyskać, by taki zamiar się powiódł. Przy projektowaniu aranżacji pomocne jest koło barw. Zielony i żółty znajdują się obok siebie. Oznacza to, że w pomieszczeniu może być nawet tyle samo jednej i drugiej barwy, a będzie wyglądać to dobrze. Takie wnętrze, choć w dwóch tak różnych kolorach, nadal będzie harmonijne.
Przy równych proporcjach zyska się przestrzeń, w której w równym stopniu będzie się odczuwać wpływ jednego i drugiego koloru. Można mieć na uwadze jednak inny efekt i chcieć stworzyć bardziej relaksujące wnętrze. Wtedy więcej będzie w nim zieleni, a żółtego będzie mniej. Więcej żółtego to bardzo energetyczna aranżacja.
Te dwa kolory we wnętrzu dają tak mocny efekt, że niekoniecznie w jednym z nich muszą być ściany. Wystarczy, że tkaniny, meble i dodatki takie będą. Zastosowanie jednak jednej czy dwóch tych barw na ścianach czyni wnętrze ciekawszym.
Jakie inne kolory z żółtym i zielonym?
Często zestawia się te dwie barwy z kolorami neutralnymi np. z bielą albo szarością. Jeśli ma się znaleźć żółty i zielony we wnętrzu, które ma być przytulne, to warto wybrać dla niego meble w średnim albo ciemnym odcieniu brązu. Ściany mogą być wtedy w neutralnym kolorze, a niektóre z nich zielone. Wtedy też lepiej sprawdzi się ciemniejsza zieleń w połączeniu z żółtym niż jasna. Jeśli potrzebne są pasujące akcenty kolorystyczne, to znów można spojrzeć na koło barw, by dowiedzieć się, jakie kolory znajdują się naprzeciwko żółci i zieleni. Drobne akcenty mogą być fioletowe lub różowe.
Aranżacja wnętrza to jedno z najprzyjemniejszych zadań. Tworzy się przestrzeń do życia. Trzeba zaaranżować ją tak, by była jak najlepsza. Połączenie żółci i zieleni jest idealne dla osób pogodnych, które lubią naturę i wiosenne klimaty.

Posts created 9

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top