Kamień, beton czy drewno? Stwórz niezwykły kolaż z różnych materiałów w nietuzinkowej aranżacji pokoju dziennego.

Pokój dzienny często łączony z kuchnią powinien dawać dużo swobody, przestrzeni i światła. Jego aranżacja powinna być spokojna, ale narzucanie jednej barwy przytłacza. Jak ożywić białe ściany dobierając styl i dodatki?

Zasady aranżacji pokoju dziennego mają kanony ogólne i te narzucone przez określony styl. Dzisiaj omówimy pokój dzienny w bieli, określony mieszanką stylu loftowego i skandynawskiego. Zarówno styl skandynawski, jak i loftowy to duża przestrzeń, jasna kolorystyka, oszczędne i proste umeblowanie oraz dostęp dużej ilości światła. Kolorem, który świetnie podkreśla dużą przestrzeń i rozjaśnia pomieszczenie, jest biel. Jednak sama w sobie biała barwa jest zimna, daje uczucie chłodu. Jej pozytywne skojarzenia nie są w stanie zniwelować chłodnych skojarzeń. Jak urządzić pokój dzienny w bieli? Tutaj do gry wkraczają dodatki, umeblowanie i kolory. Zastosowanie odmienny materiałów o różnej barwie, ocieplenie pomieszczenia umeblowaniem o odmiennej tonacji kolorystycznej, dopełni wszechobecną biel. Jak to zrobić? Przedstawiamy jeden z pomysłów.

Ściany i podłogi na zasadzie kontrastu

Kolor biały sam w sobie jest czysty, pozytywne, ale jednocześnie bardzo zimny. Aby ożywić wyłącznie białe ściany i sufit warto zastosować kolaż materiałów i kolorów. Świetnym dopełnieniem białego koloru jest szarość i jej wszelkie odmiany. Ściany można wzbogacić o płytki duży rozmiarów, które są łączone  bez fug. Jednolita tafla ze wzorem kamienia lub betonu w szarości urozmaicą białe ściany. Zaletą omawianego rozwiązania jest jego ponadczasowy i elegancki charakter. Kamień od wieków był uznawany za synonim prestiżu i luksusu. Wszystko jednak ma swój umiar w zastosowaniu. Ważny jest kontrast, aby nie zabudować całego pokoju kaflami. Jedna ściana pozostaje biała, a druga zostaje pokryta płytkami.

Zastosowanie różnych odcieni szarości niezależnie od użytego materiału pozwoli uszczuplić dominację koloru białego. Ożywić również można podłogę przez panele, płytki czy parkiet drewniany w odcieniu jasno-szarym. Panele dają więcej ciepła w stopy, niwelują uczucie zimna. Natomiast płytki stylizowane na drewno są bardziej praktyczne. Ich odporność na uszkodzenia mechaniczne czy właściwości przeciwpożarowe powodują, że są trwalsze w eksploatacji i bezpieczniejsze od drewna. Problem zimnych płytek można rozwiązać przez ogrzewanie podłogowe.

Umeblowanie i dopełnienie – kolaż

Wszechobecny chłód, który nadal uwalnia się z bieli i szarości, można ocieplić kontrastującym kolorystycznie i materiałowo umeblowaniem. Skandynawski stolik z drewnianym blatem czy loftowe regały ścienne na książki wykończone drewnem ocieplą wnętrze pomieszczenia. Dlaczego? Naturalna barwa drewna oraz wszelkie jej odmiany mają ciepłą charakterystykę. Poza tym drewno stanowi doskonałe uzupełnienie kafli w stylu kamienia. Kamień i drewno od wieków idealnie korespondują w dużych i eleganckich pomieszczeniach, tworząc nietuzinkowe oraz prestiżowe aranżacje.

Drewno może zostać wykorzystane na wiele sposobów w naszym pokoju dziennym. W prezentowanym projekcie marki Oliveo można je zauważyć w niewielkim stoliku kawowym, stole z krzesłami do pokoju dziennego czy nawet w nowoczesnej szafce pod telewizor. Te niewielkie akcenty drewna świetnie wpisują się w mieszankę stylu loftowego i skandynawskiego, przełamując wszechobecny chłód bieli i szarości.

Projekty skrojone na miarę potrzeb

Przykładowa aranżacja luksusowego pokoju dziennego w mieszance stylu loftowego i skandynawskiego może być niemałym wyzwaniem. Warto przemyśleć powierzenie aranżacji specjalistom takim jak www.oliveo.pl. Profesjonalna firma ma w swoich szeregach projektantów wnętrz, którzy dostosują projekt do wymagań klienta. Dodatkową zaletą firmy jest oferta wyposażenia wnętrz, czyli mebli lub dodatków typu stolik, które będą idealnie ze sobą korespondowały. Dzięki możliwości połączenia usługi projektowania i oferty wyposażenia, całość aranżacji zachowa spójność. Projektant doskonale dobierze wszelkie kolory, materiały, umeblowanie, zgodnie z wytycznymi klienta, jednocześnie utrzymując nietuzinkową koncepcję stylu.

Stworzenie pięknej aranżacji salonu w bieli jest wymagającym wyzwaniem. Kolorystyka narzuca pewną formę kolażu kolorów i materiałów, które muszą zachować spójność, mimo swojej odmienności charakterów. Specjaliści od projektowania i aranżacji wnętrz doskonale wiedzą, jak poradzić sobie z mieszanką stylów, materiałów czy kolorów.

Posts created 9

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top